Oithox Sepet 0

Haşere Mücadelesinde Yapılan 3 Hata

1-Alan büyüklüğüne uygun yeterli miktarda ürün kullanmamak

Haşerelerle mücadele ederken, ürünün etkinliğini görebilmek için doğru kullanım yöntemleri çok önemlidir. Eğer ürün yeterli miktarda ve sıklıkta kullanılmazsa, böceklerin tamamen yok edilemeyeceği veya yeniden ortaya çıkabileceği gerçeğiyle karşılaşılabilir. Ayrıca, yetersiz kullanım, böceklerin direnç geliştirmesine ve gelecekteki mücadele çalışmalarının daha zor olmasına neden olabilir. Örneğin; 100-150 m² bir alan için ilaçlama yapılacaksa, 5 litre Oithox Plus UL insektisit gereklidir.

2-İlaçlama sonrası ilaçlanan bölgelerin kimyasal ilaçlarla temizlenmesi

İlaçlama yapıldıktan sonra uygulamanın etkili olması ve ilacın etkisini kaybetmemesi için ilaçlanan bölgeler kimyasal ilaçlarla temizlenmemelidir. Temizlenen bölgelerin ilaçlanması yenilenmelidir.

3-Yüzeysel ilaçlama

Böceklerin çıktığı kaynağın tespit edilmesi ve ortadan kaldırılması, ilaçlamanın etkisini artırır ve sorunun tamamen çözülmesini sağlar.Böceklerin kaynağı genellikle beslenme veya barınma kaynaklarıdır. Bu kaynakların tespiti için öncelikle, böceklerin en yoğun görüldüğü bölgelerin belirlenmesi gerekir. Bu bölgelerde, böceklerin barınabileceği, beslenebileceği veya üreyebileceği her türlü malzeme ve atık materyal araştırılmalıdır. Örneğin, hamamböceği probleminde gıda kalıntıları, kirli bulaşıklar, açıkta kalmış yiyecekler veya nemli alanlar kaynak olabilir.

 

Alışveriş Sepetim

TIKLA WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER